کابین آسانسور

یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های آسانسور است که در تمامی مدت جلو چشم ما است. این بخش دارای قسمت‌های مختلفی است که هر کدام به تنهایی باعث هر چه بهتر دیده شدن آسانسور شما می‌گردد.
هیچ فضای دیگری در ساختمان شما به اندازه داخل کابین آسانسور ساختمان، مورد توجه قرار نمی‌گیرد. طراحی کابین آسانسور و فضای داخلی کابین آسانسور شما، موارد زیادی در مورد شخصیت و کلاس شما بازگو می‌کند. استفاده از آسانسور معمولاً با شروع و پایان روز شما، مهمانان، مشتریان و مستاجران شما همراه است. بنابراین فضای داخلی کابین آسانسور و طراحی کابین آسانسور شما همیشه اولین و آخرین برداشت از ساختمان و برند شما است.

دیوارهای کابین
دیوارهای کابین آسانسور شما از بخش های مختلفی ساخته شده است. از مواد، روکش ها و الگوهای مختلفی استفاده می شود تا به کابین شما ظاهر، عملکرد و زیبایی شناسی مورد نظر شما را بدهد. دیوارهای کابین آسانسور بزرگترین عامل تعیین کننده در راحتی و کیفیت سفر مسافران شما هستند. کاربردی ترین و مرکزی ترین عناصر مورد استفاده در دیوارهای کابین شما سیستم های پنل هستند.

تجهیزات داخلی کابین آسانسور
دکمه های اضطراری که در داخل کابین آسانسور قرار می گیرد و همینطور نمراتور نمایشی از موارد بسیار مهمی است و باید در مکان مناسب خود قرار بگیرد.
مثلاً دکمه های زنگ و توقف اضطراری در قسمت پایین در کابین قرار می گیرند. همینطور بسیار مهم است که این دکمه ها در ارتفاع 890 میلی متری نصب شده باشند. از سوی دیگر بالاترین دکمه در ارتفاع 1370 میلی متر اجرا می شود. فضای داخل کابین می بایست از نظر نور مشخص و روشن باشد و سطح روشنایی آن نیز اهمیت زیادی دارد.
دستگیره هایی که برای درب کابین نصب می شوند می بایست ارتفاع 900 میلی متری داشته باشند و همه این موارد باید توسط شرکت آسانسور رعایت شود.
حال فرض کنید که ظرفیت مورد نظر بیش از 2500 کیلوگرم به ازای هر 100 کیلوگرم باشد به این ترتیب نیاز است که مساحت داخل کابین نیز ارزیابی شود و برای ظرفیت بیش از 20 نفر می بایست مساحت نیز بیشتر شود.
گاه در فضای داخلی کابین آسانسور از تلفن، کولر، رادیو و همینطور نمایشگرهای مختلف استفاده می شود. به طور کلی کابین آسانسور از یک یا دو سمت می توان در ورود و خروج داشته باشد و این موضوع بستگی به نوع کابینت خواهد داشت. البته به طور کلی پس از مدتی دکمه های داخل کابین از کار می افتند و این موضوع سبب می شود که نیاز به تعمیر آسانسور باشد و شرایط تعمیر به درستی ارزیابی شود. اینطور که بررسی ها نشان می دهد فضای داخل کابین آسانسور به نسبت بزرگتر از سایر بخش ها هستند.​​​​​​​
الزامات کابین آسانسور

ارتفاع مفید داخل کابین و نیز ورودی ان  باید حداقل ۱۹۵ سانتیمتر باشد. ورودی های کابین باید مجهز به درب باشد. در مقررات ملی ساختمان مبحث پانزده، ارتفاع مفید ورودی کابین در طبقات برای ورود عادی ۲ متر اعلام شده است. الزامات کابین آسانسور
کابین باید بوسیله دیواره ها، کف و سقف کاملا مسدود شود. تنها محلهایی که مجاز به باز بودن می باشند عباتند از: ورودیها، دربها و دریچه های اضطراری، محفظه های تهویه، همچنین دیوارهها، کف و سقف کابین نباید از مواد قابل اشتعال و یا تولیدکننده گاز و دودهای خطرناک ساخته شود.
در کابینهای با درب بدون منفذ باید روزنه های تهویه هوا (با سطح حداقل یک درصد مساحت کابین) در قسمت بالا و پایین تعبیه گردد. روزنه های یاد شده باید بگونه ای باشند که امکان گذراندن میله ای به قطر ۱ سانتی متر از آن مقدور نباشد. روشنایی کابین باید دائمی بوده و در محل کلید فرمان و کف کابین به میزان حداقل ۵۰ لوکس تامین گردد. درصورت استفاده از لامپهای التهابی باید دست کم از دو لامپ موازی استفاده گردد. در زمان قطع برق، منبع برق اضطراری باید بتواند حداقل لامپ یک واتی را به مدت یک ساعت روشن نگه دارد. الزامات کابین آسانسور
کابین باید مجهز به سیستم اعلام خطر (زرد رنگ) بوده که به سهولت قابل تشخیص و در دسترس باشد. برق ان نیز باید از طریق منبع روشنایی اضطراری تامین گردد. سیستم یاد شده می تواند شامل شاسی به شکل زنگ، سیستم آیفون، ارتباط تلفنی یا وسیله مشابه باشد. در صورتی که تراول بیش از ۳۰ متر باشد باید سیستم آیفون یا مشابه آن ارتباط بین کابین و موتورخانه را برقرار نماید.
 بار اسمی کابین شامل حداکثر تعداد نفرات و حداکثر کیلوگرم باید در داخل کابین مشخص گردد. اسم فروشنده و شماره سریال ساخت آسانسور نیز باید نشان داده شود.
 دکمه زنگ اخبار و توقف اضطراری باید پایین ترین دکمه بوده و در ارتفاع ۸۹ سانتیمتری نصب شود. بالاترین دکمه نیز نباید بیش از ۱/۳۷ متر از کف کابین باشد.
تعبیه هواکش برای کابین درب دار الزامی میباشد.
دستگیرهای بر روی یکی از دیوارههای کابین ترجیحا دیواره پشتی در فاصله حدود ۲۰ میلی متر از دیواره و در ارتفاع ۹۰ سانتیمتر از کف کابین نصب گردد.​​​​​​​

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش