صندلی پله پیما

صندلی پله پیما  نگرشی مدرن در جا به‌ جایی
صندلی پله پیما: در این بخش به معرفی پله پیما میپردازیم: خانه هایی که در داخل فضا های خود از وجود پله بهره می ‌برند و یا به هر دلیلی قسمتی از خانه در طبقات مختلفی قرار دارد که وجود پله را الزامی می ‌کند، می ‌توانند برای افراد کم توان جسمی مانند: معلولین و یا سالمندان و هم چنین دیگر افراد ساکن در خانه، موجبات زحمت‌ های بسیاری باشند. چرا که جا به ‌جایی در بین طبقات اصولاً برای این دسته از افراد غیر ممکن است و یا بسیار سخت صورت می ‌گیرد. در نتیجه جا به جایی یک فرد معلول و یا سالخورده، در فضای بین طبقات را غالباً دیگر افراد ساکن در خانه بر عهده می‌ گیرند.
راهکار های بسیاری برای راحت تر شدن این جا به جایی ‌های معلولین ابداع شده است. تجهیزاتی مانند: بالابر های خانگی، ویلچربر هیدرولیکی، آسانسور های طبقات محدود و یکی از بهترین ابداعات این سال ‌های اخیر که با نام پله پیما از آن یاد می ‌شود. پله پیما تجهیزی است که با استفاده از فضا های خالی ناشی از وجود پله در ساختمان، سعی در ایجاد یک مسیر ریلی شکل به جهت جا به جایی صندلی خاصی را خواهد داشت که سوار بر این ریل و با کمک نیروهای الکتریکی و یا هیدرولیکی جا به ‌جا می ‌شود.​​​​​​​
صندلی پله پیما​​​​​​​ساختار پله پیما
پله پیما در واقع یک صندلی سوار بر ریلی است که در مسیر پله های یک ساختمان نصب شده است. به مانند یک واگن که در مسیر ریل حرکت می ‌کند، صندلی پله پیما نیز با کمک نیروی الکتریکی سوار بر ریل، در مسیر صعود یا نزول پله ها و غالباً در امتداد نرده های پله، بالا و پایین می روند. صندلی پله پیما نیروی حرکتی خود را توسط یک موتور الکتریکی تامین می نماید که با وجود نصب باتری های قابل شارژ در داخل آن، در زمان قطع برق نیز می توانند به راحتی کلیه ی نیاز های افراد ساکن در ساختمان را به جهت جا به جایی در بین طبقات تامین نمایند.
پله پیما مناسب برای چه کسانی است؟
افراد کم توان حرکتی مانند: معلولین، سالمندان، بیماران ام اس، افراد مبتلا به پا درد و یا کمر درد و در کل تمام افرادی که قادر به استفاده ی ساده و راحت از پله را ندارند، می توانند از پله پیما در جهت جا به جایی خود استفاده کنند.​​​​​​​
انواع پله پیما
انواع پله پیما، به انواع پله مربوط می‌ شود. چرا که ریل پله پیما مسیر نرده های پله را دنبال می ‌کند و ساختار پله می تواند ساختار کلی پله پیما را مشخص کند.
پله پیما نوع حرکت مستقیم: مناسب برای پلکان هایی که کاملا مستقیم و بدون هیچ گونه پا گردی هستند.
پله پیما نوع حرکت منحنی: مناسب برای پلکان هایی که دارای پا گرد می باشند. در این حالت بر اثر تغییر مسیر پله، مسیر ریل های پله پیما نیز تغییر خواهند کرد. این ایجاد انحنا در ریل، نوع مخصوص به خود را می ‌طلبد که با ریل ها و صندلی های نوع مستقیم کاملا متفاوت خواهد بود.​​​​​​​

ویژگی های صندلی پله پیما
صندلی های پله پیما عموماً دارای ویژگی ‌های نصب در سمت چپ یا راست هستند با قابلیت چرخش صندلی.
صندلی های پله پیما را غالبا به شکل جمع شو طراحی می کنند تا در زمان عدم استفاده فضای بسیار کمتری را اشغال کنند.
وجود سنسور های تشخیص مانع و همچنین حداکثر صعود و یا فرود در تمامی مدل های صندلی پله پیما از الزامات می باشد.
تولید صدای بسیار کم.
حرکت روان و آرام و قابلیت کنترل از راه دور و یا توسط جوی استیک نصب شده بر روی خود صندلی که می تواند برای معلولین راحتی مناسبی را فراهم آورد.
نصب سریع و آسان با کمترین تخریب و یا تغییر فضا​​​​​​​
مزایای استفاده از سیستم پله پیما
امکان نصب بدون کوچکترین تخریب و تغییر در فضای ساختمان: بر عکس آسانسور ها و یا بالابر های خانگی که به هر ترتیبی قسمتی از فضای داخلی خانه را اشغال خواهند کرد، یک سیستم پله پیما فقط به اندازه ی یک صندلی فضای خانه شما را اشغال خواهد کرد. علاوه بر این هیچ گونه تغییری در فضا ها و ساختار های خانه ایجاد نمی کند.
امکان استفاده در زمان قطع برق: سیستم هایی مانند آسانسور و یا بالابر به جهت نیروی بالایی که برای کارکرد خود می طلبند، نمی‌ توانند در زمان قطعی برق توسط نیروی باتری فعالیت کامل داشته باشند و بیشتر به حالت اضطرار آن هم برای مدتی محدود فعالیت می ‌کنند. اما یک پله پیما با استفاده از یک باتری می ‌تواند در زمان قطعی برق به راحتی به فعالیت خود ادامه دهد.
صدای بسیار کم پله پیما: حرکت آرام یک صندلی بر روی یک ریل قطعاً بسیار کم صداتر از جا به جایی یک کابین در داخل یک فضای مکعبی شکل پر از ریل خواهد بود. به خصوص که وجود قرقره در ساختار یک آسانسور که بسیار تولید صدا میکند در یک صندلی پله پیما وجود نخواهد داشت.
جا به جایی افراد در حالت نشسته: شاید بتوان یک آسانسور و یا یک بالابر را آن چنان وسیع طراحی کرد که به راحتی یک صندلی و یا ویلچر در آن قرار گیرد، اما در داخل یک خانه همیشه فضای محدودی وجود دارد. یک فرد سالخورده و یا معلول و یا فردی آسیب‌دیده، جا به ‌جایی در حالت ایستاده را تحمل نمی ‌کند. صندلی پله پیما می تواند به راحتی بدون حضور اضافی هر صندلی دیگری، در حالت نشسته فرد را در بین طبقات جا به ‌جا کن​​​​​​​د

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش