تقسیم هزینه نصب آسانسور بین طبقات

تقسیم هزینه نصب آسانسور در ساختمان ها 

از آنجایی که نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی اختیاری است، در قانون هیچ شرایطی برای تقسیم هزینه های نصب پیش بینی نشده است. اما در سال های اخیر، با توجه به گسترش این کار، روشی به عنوان عرف در نظر گرفته شده است.

بر این اساس، پرداختی مالکان طبقه دوم دو برابر پرداختی مالکان طبقه اول خواهد بود و پرداختی مالکان طبقه سوم دو برابر پرداختی مالکان طبقه دوم خواهد بود و همینطور تا آخر. به عنوان مثال، در یک ساختمان چهار طبقه، طبقه اول یک پانزدهم کل هزینه را پرداخت می کند، طبقه دوم دو پانزدهم، طبقه سوم چهار پانزدهم و طبقه چهارم هشت پانزدهم از کل مبلغ را پرداخت می کنند.

بنابراین، مجموع هزینه تقسیم بر ۱۵ می شود و هر طبقه به ترتیب یک پانزدهم، دو پانزدهم، چهار پانزدهم و هشت پانزدهم از کل مبلغ را پرداخت می‌نماید. در نتیجه، هزینه نصب آسانسور در ساختمان چهار طبقه بین طبقات اول تا چهارم به صورت درصدی زیر سهم بندی می شود.

 

هزینه نصب آسانسور برای مالکان طبقه اولیک برابر سهممعادل 6.7 %
هزینه نصب آسانسور برای مالکان طبقه دومدو برابر سهم مالکان طبقه اولمعادل 13.4 %
هزینه نصب آسانسور برای مالکان طبقه سومدو برابر سهم مالکان طبقه دوممعادل 26.7 %
هزینه نصب آسانسور برای مالکان طبقه چهارمدو برابر سهم مالکان طبقه سوممعادل 53.4 %

البته لازم به ذکر است که، روش بالا نحوه تقسیم هزینه نصب آسانسور پیشنهادی بوده و روش های دیگری نیز وجود دارد. به عنوام مثال، طبق نظر برخی حقوق دانان، معمولا کلیه ساکنین به صورت برابر باید در مشاعات هزینه نمایند و آسانسور نیز جز مشاعات محسوب می شود. در نهایت، اینکه هزینه نصب آسانسور در ساختمان چهار طبقه بین طبقات اول تا چهارم با چه درصدی سهم بندی می شود ، بر اساس توافقاتی که بین اعضای ساختمان در طی یک جلسه رسمی صورت گرفته، انجام می شود.

 

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده

دسته‌بندی‌ها

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش